• Farba KLEIB Q BioRolna

Symbol: Q-BIOROLNA

Farba KLEIB Q BioRolna

185.00 -2% 181.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
185
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 1
Paczkomaty InPost 1
Kurier DPD Pobranie 5
Dostępność 3 szt.
Waga 11 kg

Zamówienie telefoniczne: 694 225 462

Zostaw telefon

BIAŁA FARBA EMULSYJNA

do malowania wnętrz stajni, obór, chlewni i kurników

Q BioRolna jest białą, ekologiczną farbą na bazie naturalnego spoiwa, pochodnego celulozy. Jest przeznaczona do malowania powierzchni wewnątrz pomieszczeń dla zwierząt hodowlanych, szczególnie do malowania wnętrz stajni, obór, chlewni i kurników.

  • odstraszająca owady
  • ekologiczna
  • mikrobiologicznie aktywna
  • o niskiej emisji zapachowej
  • odporna na tarcie na sucho
  • paroprzepuszczalna

ŚREDNIE ZUŻYCIE: 

ok. 0,10-0,12 l/m²

 

WŁAŚCIWOŚCI:

 Q BioRolna zawiera repelent oraz heliofor co sprawia, że powłoka farby odstrasza owady – szczególnie muchy, meszki, muchy końskie, komary i pająki. Posiada doskonałe krycie i biel; tworzy równą i matową powierzchnię, której powłoka jest odporna na tarcie na sucho zgodnie z PN-C-81914:2002. Jest to farba oddychająca i biodegradalna o wyjątkowo niskiej emisji zapachowej. Posiada pełną ochronę mikrobiologiczną (przez 12 miesięcy), chroniącą powłokę farby przed rozwojem bakterii i grzybów.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże pod farbę Q BioRolna powinno być czyste, suche i nośne. Wolne od tłuszczu i kurzu. Rysy i braki w podłożu powinny być naprawione i uzupełnione. Farbę nakładać na zwarte podłoża. Farba Q BioRolna nie wymaga gruntowania, gdyż zawiera środek gruntujący w postaci drobnocząsteczkowej dyspersji. Powierzchnie przeznaczone do malowania należy dokładnie odpylić, a następnie zmyć wodą. Ściany (np.: stare, osypujące się zwietrzałe tynki) pomalowane wapnem lub farbą kredową należy zmyć. Następnie zagruntować powierzchnię nakładając grunt KLEIB G2. Procedurę w zależności od chłonności podłoża należy powtórzyć.
Uwaga: Zaleca się aplikować na daną powierzchnię farbę pochodzącą z tej samej serii (daty) produkcji, w tych samych warunkach i w ten sam sposób.

 

PRZYGOTOWANIE FARBY:

 Farba Q BioRolna dostarczana jest w postaci gotowej do użycia. Nie wolno jej łączyć z innymi materiałami. Po otwarciu wiaderka jego zawartość należy dokładnie wymieszać w celu wyrównania konsystencji.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

 Q BioRolna przeznaczona jest do aplikacji za pomocą agregatu hydrodynamicznego, co sprawia, ze można ją nakładać jednokrotnie przy zużyciu około 0,2 l/m². Stosując wałek lub pędzel malarski pierwszą warstwę można do 5% rozcieńczyć woda. Drugą należy nakładać bez rozcieńczenia. Farbę należy nanosić przy temperaturze powietrza i podłoża od +5º C do +25º C. Kolejne warstwy zaleca się nakładać po upływie co najmniej 4 godzin.

 

ZUŻYCIE:

 Przy aplikacji za pomocą agregatu hydrodynamicznego, stosując nakładanie jednokrotne, zużycie wynosi od 0,20 do 0,35 l/m² zależnie od struktury aplikowanej powierzchni. Podczas aplikacji za pomocą wałka lub pędzla, średnio zużywa się, w zależności od chłonności podłoża, przy jednokrotnym malowaniu gładkiej powierzchni 0,10-0,12 l/m².

 

NARZĘDZIA:

 Zalecany natrysk hydrodynamiczny, np. Wagner PS232, ewentualnie wałek lub pędzel malarski. Narzędzia należy czyścić czystą wodą przed zaschnięciem farby.

 

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:

 Farbę Q BioRolna należy przechowywać i przewozić w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w suchych warunkach, w temperaturze dodatniej (od +5°C do +25°C). Chronić przed przegrzaniem. Nie wolno pozostawiać otwartych, napoczętych pojemników. Okres przydatności do użycia masy wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.